Pomysł na spacer blisko Wrocławia - Kotowice

Jeśli nie masz pomysłu dokąd uciec od popularnego ostatnio wrocławskiego smogu - to ten wpis jest skierowany właśnie do Ciebie :)
Zaledwie 20 km od centrum Wrocławia, we wsi Kotowice znajdują się obszary Natura 2000. Wybudowana została tu wieża widokowa, z trzema platformami. Podziwiać z niej można meandry Odry, Ślężę, wspomniane już tereny Natura 2000, ale także panoramę aglomeracji wrocławskiej. Wieża ma 40 metrów wysokości i kosztowała bagatela 1,5 miliona złotych.

Czy jest to trafna inwestycja, to trzeba przyjechać i ocenić samemu. Jednakże trzeba przyznać, że obiekt wygląda unikatowo i pomimo słabej pogody cały czas ktoś przyjeżdżał aby wdrapać się na jej szczyt. Zasięg widoczności nawet przy słabej pogodzie był ogromny. Zaparkować można pod samym obiektem, gdyż dostępny jest tu darmowy parking. Miejsce jest ciekawe, warte odwiedzenia dla widoków, tym bardziej jak ktoś mieszka we Wrocławiu.Jednakże to nie wszystko co można tutaj zobaczyć. Oprócz przechadzki po terenach Natura 2000, są jeszcze dwa bardzo duże mosty kolejowe. Jeden znajduje się w starorzeczu Odry, fajnie to wygląda.


most kolejowy kotowice

most kolejowy kotowicemost kolejowy kotowicemost kolejowy kotowice

most kolejowy kotowice

most kolejowy kotowice

Podsumowując: na weekendowy spacer z dala od zgiełku Wrocławia - miejsce idealne.

Zachęcamy do polajkowania facebooka
https://www.facebook.com/dolnyslaskpodrozezdalaodzgielku/

Jeżeli byliście w miejscach, które polecamy i opisujemy to zostawcie po sobie komentarz :)

Komentarze

 1. Wejście na wieżę jest za darmo?

  OdpowiedzUsuń
 2. Wybudowano piękną wieżę tylko po co? Widać kawałek odry, wioski z góry i kawałeczek panoramy Wrocławia. Byłem i zaliczyłem Szkoda, że nie wybrano lepszej lokalizacji. Nawet miejscowi sie dziwią temu, że postawiono ją w tym miejscu.Wieża piękna, extra parking, bramki wejściowe i tylko lokalizacji brak.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzeczywiście położenie jest dosyć kontrowersyjne ^^
   Zdecydowany atut to bliskość Wrocławia i to by bylo na tyle.

   Usuń

Publikowanie komentarza

Łączna liczba wyświetleń

Popularne posty