Wieża widokowa w Podgórkach - Góry Kaczawskie

wieża widokowa w Podgórkach

Już dobry miesiąc nigdzie się nie wybieraliśmy. Było to związane ze zmianą pracy i przeprowadzką do Legnicy, więc inne rzeczy były chwilowo na głowie. Jednakże w ostatnie leniwe, niedzielne popołudnie postanowiliśmy się w końcu ruszyć. Gdzieś niedaleko, tak na chwilę rozruszać kości. Wybór padł na wieś Podgórki w środkowej części Gór Kaczawskich, gdzie znajduje się ciekawa wieża widokowa. Zaparkować samochód można tuż nad nią - wjeżdżając pod górę wąską drogą - znajduje się tutaj niewielki parking. Wieża została zbudowana na ruinach kościoła i trzeba przyznać, że ładnie to zostało zagospodarowane. Odbudowa kosztowała coś około pół miliona złotych. I tak oto, jak to często u nas bywa - pół melona stoi sobie zamknięte na cztery spusty. Na miejscu zero informacji kto ma kluczyk i czy można na wieżę wejść (zapewne można, ale nie drążyliśmy tematu). Takim sposobem przyjechaliśmy na wieżę widokową i na nią nie weszliśmy. Z racji tego, że ciężko nas zaskoczyć (bo już nie pierwszy raz spotykamy się z taką sytuacją) to w zanadrzu był inny plan. Niedaleko od obiektu jest punkt widokowy Krzyżowa Góra. Tam więc udaliśmy się zaczerpnąć widoków. Sądząc po tym, że wieża jest nieco w dolinie to zapewne i widoki nie są z niej jakieś rewelacyjne -  idziemy więc na punkt.
wieża widokowa w Podgórkach

wieża widokowa w Podgórkach

 

Punkt widokowy całkiem niezły. Wchodzi się szybko, trasa jest króciutka. W Podgórkach znajduje się jeszcze piękny pałac. Jest on jednak w rękach prywatnych, za bardzo nawet nie ma jak zrobić zdjęcia, ale naprawdę spory i odrestaurowany obiekt. Na nasze nieszczęście po ponownym sprawdzeniu map w domu okazało się, że całkiem niedaleko jest jeszcze Jaskinia Walońska (widać ją na powyższej mapce). A my bardzo lubimy takie miejsca. Jak ktoś był to koniecznie dajcie znać czy warto tam się wybrać. Jako, że godzina była jeszcze wczesna to podjechaliśmy jeszcze na Łysą Górę, która jest całkiem niedaleko.

Podsumowując:
Będąc w okolicach warto przy okazji podjechać i zobaczyć te miejsca. Szczególnie, że wokół jest multum ciekawych miejsc, które już opisywaliśmy na blogu:
https://podrozezdalaodzgielku.blogspot.com/2018/07/pilchowice-zapora-most-urbex.html

https://podrozezdalaodzgielku.blogspot.com/2018/04/siedlecin-wieza-ksiazeca-i-perla-zachodu.html

https://podrozezdalaodzgielku.blogspot.com/2018/01/zimowe-wejscie-na-okole-gory-kaczawskie.html

Zachęcamy do polajkowania facebooka:
https://www.facebook.com/dolnyslaskpodrozezdalaodzgielku/

Jeżeli byliście w miejscach, które polecamy i opisujemy to zostawcie po sobie komentarz :)

Komentarze

 1. Jaskinia Walońska krótka ale jeżeli ktoś lubi świat podziemny to polecam,przy okazji w temacie punktów widokowych to w tamtej okolicy jest jeszcze Okole.

  OdpowiedzUsuń
 2. Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zakupem nowych okularów przeciwsłonecznych, ale nie mam pomysłów ani inspiracji. Czy możecie coś polecić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Heh, od okularów przeciwsłonecznych to specjalistami jeszcze nie jesteśmy ;)

   Usuń

Publikowanie komentarza

Łączna liczba wyświetleń

Popularne posty